اطلاعات تماس

  • آدرس

    مشهد، بلوار وکیل آباد

  • شماره تماس

    ۰۹۱۵۱۱۷۶۲۴۶

  • ایمیل

    info@Alikhani.ir

ترید ارز دیجیتال

ترید ارز دیجیتال چیست؟

این متن راهنمای آموزش تجارت و ترید ارز دیجیتال نحوه درآمدزایی از آن، سرمایه‌گذاری و یا جایی برای یافتن نقطه شروع نمی‌باشد اما اگر حتی به صورت تفننی به تجارت ترید ارز  پرداخته باشید، قطعاً به این نکته پی برده‌اید که بسیار درگیر کننده و زمان‌بر است. زمانی که پول شما در معرض ریسک یا خطر باشد، ناگهان متوجه می‌شوید که قیمت‌ها را بیشتر از رسانه‌های اجتماعی بررسی می‌کنید، دائماً در حال نگاه کردن به چارت‌ها خواهید بود و حتی در خواب نمودارهای کندل استیک و امواج الیوت را می‌بینید و هیچ‌گاه وقفه‌ای در این امر وجود ندارد.

معامله‌گران روزانه ممکن است از ساعت 9:30 صبح الی 4:00 عصر با استرس زیادی همراه باشند اما پس از بسته شدن بازار به آرامش می‌رسند. برخلاف آن کریپتو همیشه در جریان است و شما را وسوسه می‌کند که به سراغش بروید. حتی وقتی نیمه‌شب در خواب هستید تنها به اندازه 10 درصد فرصت از دست داده‌اید و یا اگر آخر هفته بیشتر خوابیده‌اید شاید حدود 40 درصد از این بازار را از دست داده‌اید. پس خیره شدن به صفحه نمایش برای ساعت‌های متمادی کار چندان سختی نخواهد بود.

Scott Melker، تحلیل‌گر به نام بازارهای مالی و معامله‌گر ارز دیجیتال می‌گوید، جدا شدن از ارز دیجیتال بسیار دشوار است و آشنایی با آن مهارتی ضروری ست. پس شما چگونه این مهارت را کسب می‌کنید؟ به عبارت گسترده‌تر، چگونه در عین این‌که مشغول به تجارت ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری بر روی آن هستید به سلامت ذهن خود نیز توجه می‌کنید؟

ما با Kevin Zhou رئیس بازرگانی Galois Capital ،Bobby Cho یکی از سهامداران هلدینگ CMS و   Melker راجع به دیدگاهشان در مورد بهترین تکنیک‌ها و شیوه‌ها گفتگو کردیم. هر یک از این معامله‌گرهای ترید ارز  تاکید داشتند که این متن توصیه‌های مالی نخواهد بود بلکه نکات، استراتژی‌ها و راهنمایی‌هایی در مورد عملکرد معقول و درست می‌باشد. 

1.   بهترین ساعت برای معامله 

مبادلات به صورت شبانه‌روزی و در طی 7 روز هفته قابل انجام هستند اما این بدین معنا نیست که شما باید تمام وقت مشغول به کار باشید Melker .می‌گوید، “من به آن مانند یک شغل نگاه می‌کنم.” او تنها از ساعت 9 صبح تا 5 عصر به معامله می‌پردازد و سپس مانند یک آدم معمولی با خانواده وقت گذرانده و بقیه شب را سپری می‌کند.

2.   استراتژی ترید داشته باشید

هر یک از این تریدرها بر نظم ذهنی و روانی تاکید داشته اند. Cho می‌گوید: به خود بگویید چرا یک معامله برای شما جذاب است و قصد دارید با آن چه کاری انجام دهید. من دائماً مشغول به یادداشت‌برداری از این‌ که ریسک یا ریوارد پروفایل کاری که انجام می‌دهم چیست هستم؟ می‌خواهم در معامله چه چیزی به دست بیاورم و احتمال دارد چه چیزی را از دست دهم؟  همچنین Cho می‌گوید، پس از مشخص کردن سود و زیان بالقوه خود احتمال این‌ که بی‌گدار و احساسی دست به کاری بزنید بسیار کمتر خواهد بود.

 Melker  می‌گوید، افراد بسیاری به چارت‌ها زل زده و دعا می‌کنند که قیمت‌ها بالا یا پایین بروند. اما او این کار را انجام نمی‌دهد بلکه از پیش معاملات خود را برنامه‌ریزی می‌کند، نقاط ورود و خروجش را مشخص می‌کند و سپس دیگر توجهی به چارت‌ها نمی‌کند زیرا آن‌ها در دست خدایان تجارت هستند! پس به سراغ سایر امورات روزمره‌اش می‌رود. او باور دارد که بزرگ‌ترین اشتباه آدم‌ها تغییر احساسی برنامه‌هایشان در میانه معاملات ترید ارز است مانند کاهش حد ضرر زیرا فکر می‌کنید پس از خروج شما، 100 برابر خواهد شد. 

3.   حرص و طمع خود را کنترل کنید.

 Zhou می‌گوید، غرور، ترس و طمع بزرگ‌ترین مشکلات در معامله هستند. احساسات خود را خنثی نگه دارید و بر روی روش‌شناسی، چهارچوب معامله و منطق سرد درصدها تمرکز کنید. هرچند تنها بیان کردن این‌ها آسان است اما در عمل این‌گونه نیست هرچند نباید احساس خیلی خوبی نسبت به سود و موفقیت داشته و همچنین احساس خیلی بدی به ضررهایی که می‌کنید. شما چگونه با ضررهایتان کنار می‌آیید؟ (زیرا قطعاً ضرر و زیان وجود دارد.)

4.   به ضرر به‌عنوان فرصتی برای یادگیری نگاه کنید.

 Zhou می‌گوید هر ضرری به شما نکته‌ای در مورد معامله کردن می‌آموزد کافی است آن را جوری دیگر تعبیر کنید. اجازه ندهید که باعث خشم، ناامیدی و یا خود تنبیهی شود بلکه انگیزه یادگیری به شما دهد. Zhou می‌گوید که موقعیت را بررسی کنید و سپس اولین پرسش صادقانه این خواهد بود که آیا شما این ضرر را کردید زیرا وارد یک جریان مثبت شده (بیش از 50 درصد) و سپس بدشانسی آوردید؟

اگر بدشانسی آورده‌اید با آن کنار بیایید زیرا این اتفاق افتاده و شما باید بر روی درازمدت تمرکز داشته باشید. سوال بعدی که باید از خود بپرسید این است، اگر تصمیمی اشتباه منجر به این وضعیت شده است سعی کنید پی ببرید که چه چیزی منجر به آن شده است. آیا منطق نادرست بوده است؟ و یا این‌ که منطق درستی وجود داشته اما فرضیه‌ها نادرست بوده‌اند. آنالیز خونسردانه می‌تواند از اضطراب زیاد بکاهد. 

 

صفحات مهم سایت آکادمی امیر علیخانی

آموزش آنلاین پرایس اکشن  آموزش رایگان تارگت گیری با مکدی
آموزش رایگان استراتژی پر سود چهار جفت ارز آموزش رایگان استراتژی ورود به کانال

 

 

5.   ورزش کردن

کاملاً واضح است. آیا این‌طور نیست؟ اما متاسفانه نادیده گرفته می‌شود. Melker می‌گوید: لازم است که گاهی به باشگاه رفته و کمی نرمش کنید تا ذهن خود را پاکسازی نمایید.

6.   تقسیم‌بندی

خصوصا در اولین روزهای معامله ارز دیجیتال، طبیعی است که تمام روز درگیر قیمت‌ها، پوزیشن‌ ها و احتمالات شوید و فرقی نیز نمی‌کند به چه کاری مشغول باشید مطالعه، تماشای تلویزیون و یا حتی بازی با فرزندانتان  Cho . به وسیله تقسیم‌بندی فعالیت‌های مختلف زندگی‌اش این رفتار را کنترل و سپس تمام توجه‌اش را معطوف آن‌چه که در حال انجامش است می‌کند. به‌ طور مثال او صبح آخر هفته‌ را با فرزندانش می‌گذراند. بنابراین در آن زمان دیگر هیچ چارتی را چک نمی‌کند و یا حتی به ارز دیجیتال فکر نمی‌کند. به طور عکس در اولین روز هفته زمانی که مشغول به معامله است تمام تمرکزش بر روی آن کار است. اگر این الویت‌ بندی وجود نداشته باشد تمرکز کافی بر روی هیچ کاری نخواهید داشت. 

7.   فشار مالی بیش از حد بر روی معامله کردن

اگر امرار معاش شما وابسته به درآمدتان از معاملات باشد، اضطراب و نگرانی به سادگی می‌تواند بر شما غلبه کند. با داشتن چند جریان درآمدی متفاوت، از این فشار بکاهید و خود را مجبور نکنید که روزانه هزار دلار از معاملات درآمد داشته باشید! 

 

تسلط بر احساسات

 

8.   تسلط بر احساسات

این مورد به اندازه کافی اهمیت دارد که نیازمند اندکی تکرار باشد Zhou .می‌گوید، کنترل احساسات در هنگام معامله اهمیت بسیاری دارد زیرا بر عملکرد عاقلانه ذهنی و مالی تاثیرگذار است. بهترین روش کنترل احساست چیست؟ تمرین، تکرار و میزان زمان کاری.

زمانی که شروع به معامله می‌کنید و اوضاع خوب پیش می‌رود احساس نابغه بودن می‌کنید و بسیار خشنود هستید. اما زمانی که اوضاع بد پیش می‌رود احساس می‌کنید فردی احمق هستید و دچار افسردگی می‌شوید. سپس همچنان به معامله و یادگیری نکات جدید ادامه می‌دهید. در طی زمان هرچقدر که بیشتر کار می‌کنید به این‌گونه احساست عادت می‌کنید و دیگر بر روزمره شما تاثیرگذار نخواهند بود. رسیدن به این نقطه اهمیت بالایی دارد زیرا دیگر عواطف و احساسات بر شما تاثیر نخواهند داشت.

9. استراحت کنید.

  Cho دائماً از گوشی، لپ‌تاپ، چارت‌ها و کریپتو توییتر فاصله می‌گیرد. او می‌گوید این کار برای ایجاد تناسب و سلامت روان ضروری می‌باشد. همچنین او می‌گوید، نهایتاً در بیرون از دنیای کریپتو نیز دنیای دیگری وجود دارد گرچه برخی می‌گویند وجود ندارد!

10. الویت‌‌های دیگری به‌وجود بیاورید.

طبق گفته  Melker، کمی زندگی کنید! این کار به حفظ تناسب کمک کرده و از دل‌مشغولی و دغدغه‌ها جلوگیری می‌کند. او داری همسر و دو فرزند است و برای او اهمیت زیادی دارد که پدری همیشه غایب نباشد که دائماً با گوشی‌اش یا حتی چارت‌ها مشغول است.

 

مدیریت زمان

 

11. مدیریت زمان صحیح را تمرین کنید.

 Cho می‌گوید، مدیریت زمان یک اصل مهم در انجام هر کاری است. در هر ساعت از خود می‌پرسم الویت من چه است؟ و درک این لیست از الویت‌ها بسیار مهم است. اگر الویت او در آن ساعت تحقیق و جستجو پیرامون شرکت X باشد، تنها به همین کار می‌پردازد و دیگر دغدغه نرخ‌های کریپتو را نخواهد داشت. از سوی دیگر، اگر در آن ساعت باید به معامله بپردازد پس تمام توجه خود را معطوف به این کار می‌کند و دیگر به شرکت X فکر نخواهد کرد. واضح است که شما از آنچه در بازار اتفاق می‌افتد نیز بی‌خبر نیستید اما الویت‌گذاری قطعاً کمک‌کننده می‌باشد.

12. برای استفاده از محتوای موجود و جدید برنامه‌ریزی کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری بر روی آن، برای بسیاری چیزی بیش از پرایس اکشن است و شامل درک تکنولوژی، فلسفه و تغییرات مداوم این دنیای جدید و جذاب نیز می‌باشد. به‌روز نگه داشتن تمام این موارد کار زیادی است Cho. به‌جای این‌که حواس خود را با هر توییت و مقاله در مورد کریپتو پرت کند که این می‌تواند موجب اضطراب، تشدید اختلال کم‌توجهی و دور شدن از آن‌چه بر آن متمرکز هست نیز شود، محتوای جدید را به لیست “بعدا مطالعه شود” اضافه می‌کند و سپس تمام تمرکز و توجه خود را معطوف به تنها یک چیز می‌نماید.

13. گوشی خود را رها کنید.

 Melker  می‌گوید، قبل از بیماری کرونا در ایام قدیم که برای شام به رستوران می‌رفتیم با همسرم قرار می‌گذاشتیم که اگر بیرون می‌رویم گوشی خود را در ماشین بگذارم و اگر گوشی در ماشین است قرار نیست به آن فکر کنم.

از طرف دیگر، نظری کاملاً متفاوت و مخالف می‌گوید: “بپذیرید که هیچ بالانس و تعادلی بین کار و زندگی نمی‌توان برقرار کرد.”

 Zhou می‌گوید، قبول دارم که این قضیه برخلاف ایدئولوژی حفظ تعادل است اما من کمی جزء دسته مخالف می‌باشم. اگر شخصی می‌خواهد کاری را خوب فراگیرد، باید بداند که چیزی به عنوان تعادل در محیط کار وجود ندارد. حتی گاهی وقت‌ها نمی‌توانید بخوابید و یا دوستان خود را از دست می‌دهید. او همچنین می‌پذیرد که این رویه می‌تواند عوارضی بر زندگی اجتماعی داشته باشد. اما فرصت‌های بسیاری در این‌جا وجود دارند که نباید از دست داد و ما می‌توانیم پس از مرگ به اندازه کافی استراحت کنیم!

 

ارزهای دیجیتال

 

14. بدانید که دغدغه کریپتو و ارز دیجیتال هیچ‌گاه از بین نمی‌رود.

حتی معامله‌گران ترید ارز دیجیتال با تجربه و معقول می‌گویند، گاهی اوقات تسلیم وسوسه چک کردن قیمت‌ها می‌شوند Melker .می‌گوید، همچنان گاهی وقت‌ها این تبدیل به یک چالش می‌شود و نمی‌توانید پیش‌بینی کنید که چه زمانی بیت‌کوین افزایش خواهد داشت و در پایان یک نکته‌ی اضافه:

«برای وقت خود بیشتر از پول ارزش قائل باشید

این یک اصل کلی است و در واقعیت به شما گوشزد می‌کند که فراموش نکنید که چه چیزی اهمیت بیشتری دارد  Melker .می‌گوید، ارزشمندترین درسی که می‌ آموزید این است که هدف پول شما خریدن وقت آزاد است. به عبارت دیگر اگر 24 ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته با چارت‌های مختلف ترید ارز دیجیتال مشغول هستید و وقتی برای انجام هیچ کار دیگری ندارید، آیا واقعاً توانسته‌اید که این سیستم را شکست دهید؟ اگر پولی که به‌ دست می‌آورید وقت آزاد بیشتری برایتان به ارمغان نمی‌آورد پس اشتباه پیش می‌روید.

 


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


Choose Your Color
You can easily change and switch the colors.