اطلاعات تماس

  • آدرس

    مشهد، بلوار وکیل آباد

  • شماره تماس

    ۰۹۱۵۱۱۷۶۲۴۶

  • ایمیل

    info@Alikhani.ir

 

اهرم فارکس چیست

تعریف لوریج 

تعریف کتاب درسی از "لوریج یا اهرم" این است که توانایی کنترل مقدار زیادی پول را با استفاده از مقدار بسیار کمی از پول خود و وام گرفتن از بقیه داشته باشید.

ولی برای تعریف صحیح آن در فارکس میتوان گفت لوریج در واقع توانایی انجام معاملات بزرگ در بازار با استفاده از سرمایه اندک در حساب تان است.

به عنوان مثال، برای کنترل موقعیت 100000 دلاری، کارگزار شما 1000 دلار از حساب شما کنار می گذارد. میزان اهرم شما که با این نسبت بیان می شود اکنون 100: 1 است.

شما در حال کنترل 100000 دلار با 1000 دلار هستید .

فرض کنیم ارزش 100000 دلار سرمایه گذاری به 101000 یا 1000 دلار برسد.اگر شما مجبور باشید کل سرمایه 100000 دلاری خود را تأمین کنید، بازده شما یک درصد بسیار ضعیف است یعنی1000 دلار سود / 100000 دلار سرمایه اولیه، به این اهرم 1: 1 نیز گفته می شود.

البته ، من فکر می کنم اهرم 1: 1 نام غلطی است چون اگر مجبور شوید کل مبلغی را که می خواهید کنترل کنید، بیاورید، پس کجای این اهرم است؟

خوشبختانه شما از اهرم 1: 1 استفاده نمی کنید، 100: 1 یا بیشتر اهرم می کنید.

لوریج در فارکس

 

اکنون ما می خواهیم شما یک تمرین سریع انجام دهید. محاسبه کنید با لوریج 1:1 اگر 1000 دلار ضرر کنید بازده شما چقدر است و همین ضرر را اگر با لوریج 1:100 انجام دهید چه می شود؟

اگر به روش صحیح محاسبه کنید، با استفاده از اهرم 1: 1 با بازده -1٪ مواجه خواهید شد و با استفاده از اهرم 100: 1 با بازده -100%  مواجه می شوید.

اینجاست که شما به فکر جمله های جذابی که قبلا شنیده اید مانند "اهرم شمشیر دو لبه است" یا "اهرم خیابان دو طرفه است" می افتید و همانطور که می بینید، متوجه می شوید این کلیشه ها دروغ نمی گفتند.

اندیشیدن به پولی که می توانید به دست بیآورید بسیار لذت برانگیز است، اما پولی که امکان از دست دادن آن وجود دارد به ندرت مورد توجه قرار می گیرد. استفاده نادرست از اهرم بسیار خطرناک است.

بروکرها اهرم های بالا ارائه می دهند، اما این بدین معنی نیست که شما باید همواره از آنها استفاده کنید. در واقع، بسیاری از معامله گران معمولاً از اهرمی که مقدار آن کمتر از 5 برابر است استفاده می کنند. درست است که سود کمتری می برند، اما ضررشان هم به همان نسبت کمتر خواهد بود.

 

 مارجین چیسن

مارجین چیست؟

بیایید به مثال قبلی برگردیم:

در فارکس ، برای کنترل موقعیت 100000 دلاری، کارگزار شما 1000 دلار از حساب شما کنار می گذارد. میزان اهرم شما که با نسبت بیان می شود اکنون 100: 1 است . شما در حال کنترل 100000 دلار با 1000 دلار هستید.

سپرده 1000 دلاری "مارجین" است که شما برای استفاده از اهرم فشار مجبور به پرداخت آن شدید.مارجین مقدار پولی است که به عنوان "سپرده " برای باز کردن پوزیشن با بروکر خود لازم دارید.

 

معنی لوریج و مارجین

از مارجین به عنوان وثیقه ای استفاده می شود تا کارگزار اطمینان حاصل کند که شما می توانید ضرر احتمالی ناشی از پوزیشن های خود را پوشش دهید. ضرر و زیان شما در معاملات فارکس نمی تواند بیش از مقدار مارجین حساب شما باشد. به عنوان مثال اگر شما 1000 دلار حساب معاملاتی خود را شارژ کرده باشید و هیچ معامله ای نیز انجام نداده باشید مارجین شما 1000 دلار است.

 

بیشتر بخوانید: یادگیری تریلینگ استاپ

نحوه محاسبه مارجین لول

مارجین معمولاً به صورت درصدی از کل مبلغ موقعیت بیان می شود. به عنوان مثال، بیشتر کارگزاران فارکس می گویند که به 2٪ ، 1٪ ، .5٪ یا .25٪ مارجین نیاز دارند.

براساس مارجین مورد نیاز بروکر خود، می توانید حداکثر اهرمی را که می توانید با حساب تجاری خود استفاده کنید محاسبه کنید.

در مورد معنای مارجین تعاریف مختلف زیادی وجود دارد، بنابراین ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا هر اصطلاح را تعریف کنیم:

Margin requirement: مورد اول خیلی راحت است زیرا ما در بالا فقط در مورد آن صحبت کردیم. این مبلغی است که کارگزار شما برای افتتاح حساب از شما می خواهد و با درصد بیان می شود.

Account balance: این عبارت فقط یک تعریف برای حساب بانکی معاملات شماست که مبلغ کل پولی است که در حساب تجاری خود دارید.

Used margin: مبلغی که کارگزار شما "قفل" کرده است تا موقعیت های فعلی شما را باز نگه دارد.

در حالی که این پول هنوز متعلق به شماست، نمی توانید از آن استفاده کنید تا زمانی که موقعیت های معاملاتی فعلی خود را ببندید یا پوزیشنی توسط کارگزار خود بطور خودکار بسته شود، آن زمان است که کارگزار پول آن را به شما پس دهد.

Usable margin: این پولی است که در حساب شما برای باز کردن موقعیت های جدید موجود است.

کال مارجین یعنی چه

Margin call: وقتی مبلغی که در حساب شماست نتواند ضرر احتمالی شما را پوشش دهد کال مارجین می شوید.

اگر کال مارجین رخ دهد، بروکر از شما می خواهد پول بیشتری به حساب خود واریز کنید. اگر این کار را نکنید، برخی یا تمام موقعیت های باز توسط کارگزار با قیمت بازار بسته می شود.

 

یاد بگیرید:  استراتژی بر اساس خطوط تنکنسن و کیجنسن

 


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


Choose Your Color
You can easily change and switch the colors.